Final Results
Place Name Club(s) Region Country
1 BURGUN Alexandre Adelaide Swords Club  SA  AUS 
2 MARSHALL Stuart Adelaide Swords Club  SA  AUS 
3T CHANDRAN Roshan Adelaide Swords Club  SA  AUS 
3T FERGUSON Darren Charles Sturt Fencing Club  SA  AUS 
5 STAEHR Craig Adelaide Swords Club  SA  AUS 
6 SPINKS Dov Adelaide Hills Fencing Club  SA  AUS 
7 LAM Tai Yuen (Erwin) Adelaide Hills Fencing Club  SA  AUS 
8 DAWSON Bruce Adelaide Hills Fencing Club  SA  AUS 
9 SPANGLER Ashton Adelaide Hills Fencing Club  SA  AUS 
10 PATTINSON Angus Adelaide Swords Club  SA  AUS 
11 KURBATFINSKI Zvonko   SA  AUS 


Round #1 - Poule - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Region Country Status
1 BURGUN Alexandre ASC  SA  AUS 
2 CHANDRAN Roshan ASC  SA  AUS 
3 LAM Tai Yuen (Erwin) AHFC  SA  AUS 
4 KURBATFINSKI Zvonko   SA  AUS 
5 SPINKS Dov AHFC  SA  AUS 
6 PATTINSON Angus 10  ASC  SA  AUS 
7 STAEHR Craig 11  ASC  SA  AUS 
8 FERGUSON Darren 12  CSFC  SA  AUS 
9 DAWSON Bruce   AHFC  SA  AUS 
10 SPANGLER Ashton   AHFC  SA  AUS 
11 MARSHALL Stuart   ASC  SA  AUS 

Round #1 - Poule - Scores
Poule #1
# 1 2 3 4 5 V V/M HS HR Ind
BURGUN Alexandre
ASC / SA / AUS
1 V5 V5 V5 V5 4 1.00 20 11 +9
MARSHALL Stuart
ASC / SA / AUS
2 D3 V5 V5 V5 3 0.75 18 14 +4
SPINKS Dov
AHFC / SA / AUS
3 D4 D4 V5 V5 2 0.50 18 14 +4
DAWSON Bruce
AHFC / SA / AUS
4 D1 D4 D4 V5 1 0.25 14 17 -3
KURBATFINSKI Zvonko
SA / AUS
5 D3 D1 D0 D2 0 0.00 6 20 -14

Poule #2
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
PATTINSON Angus
ASC / SA / AUS
1 D3 D3 D4 D4 D2 0 0.00 16 25 -9
STAEHR Craig
ASC / SA / AUS
2 V5 D3 V5 V5 D2 3 0.60 20 18 +2
CHANDRAN Roshan
ASC / SA / AUS
3 V5 V5 V5 V5 D3 4 0.80 23 13 +10
LAM Tai Yuen (Erwin)
AHFC / SA / AUS
4 V5 D3 D2 V5 D0 2 0.40 15 20 -5
SPANGLER Ashton
AHFC / SA / AUS
5 V5 D2 D0 D1 D3 1 0.20 11 24 -13
FERGUSON Darren
CSFC / SA / AUS
6 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 10 +15



Round #2 - DE - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Region Country V V/M HS HR Ind Status
1 FERGUSON Darren 12  CSFC  SA  AUS  1.00  25  10  +15  Advanced
2 BURGUN Alexandre ASC  SA  AUS  1.00  20  11  +9  Advanced
3 CHANDRAN Roshan ASC  SA  AUS  0.80  23  13  +10  Advanced
4 MARSHALL Stuart   ASC  SA  AUS  0.75  18  14  +4  Advanced
5 STAEHR Craig 11  ASC  SA  AUS  0.60  20  18  +2  Advanced
6 SPINKS Dov AHFC  SA  AUS  0.50  18  14  +4  Advanced
7 LAM Tai Yuen (Erwin) AHFC  SA  AUS  0.40  15  20  -5  Advanced
8 DAWSON Bruce   AHFC  SA  AUS  0.25  14  17  -3  Advanced
9 SPANGLER Ashton   AHFC  SA  AUS  0.20  11  24  -13  Advanced
10 PATTINSON Angus 10  ASC  SA  AUS  0.00  16  25  -9  Advanced
11 KURBATFINSKI Zvonko   SA  AUS  0.00  20  -14  Advanced

Round #2 - DE - Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) FERGUSON Darren 
CSFC / SA / AUS  (1) FERGUSON Darren 
(16) -BYE-   
    (1) FERGUSON Darren 
(9) SPANGLER Ashton    12 - 11 
AHFC / SA / AUS  (8) DAWSON Bruce   
(8) DAWSON Bruce  15 - 10   
AHFC / SA / AUS    (1) MARSHALL Stuart 
(5) STAEHR Craig    15 - 9 
ASC / SA / AUS  (5) STAEHR Craig     
(12) -BYE-       
    (4) MARSHALL Stuart   
(13) -BYE-    15 - 9   
  (4) MARSHALL Stuart   
(4) MARSHALL Stuart     
ASC / SA / AUS    (1) BURGUN Alexandre 
(3) CHANDRAN Roshan    15 - 3 
ASC / SA / AUS  (3) CHANDRAN Roshan     
(14) -BYE-       
    (3) CHANDRAN Roshan     
(11) KURBATFINSKI Zvonko    15 - 10     
SA / AUS  (6) SPINKS Dov       
(6) SPINKS Dov  15 - 7       
AHFC / SA / AUS    (2) BURGUN Alexandre   
(7) LAM Tai Yuen (Erwin)    15 - 11   
AHFC / SA / AUS  (7) LAM Tai Yuen (Erwin)     
(10) PATTINSON Angus  15 - 4     
ASC / SA / AUS    (2) BURGUN Alexandre   
(15) -BYE-    15 - 6   
  (2) BURGUN Alexandre   
(2) BURGUN Alexandre     
ASC / SA / AUS